Zaproście Dziadków do wspólnego  śpiewania przy muzykatowej nowości!

A tymczasem poniżej sprawdzone propozycje z minionych lat…

"Kto to taki" czyli piosenka na wstęp

Piosenka “Kto to taki” jest idealna na początek. Poniżej roboczy filmik z gestami:

"Babciu, droga Babciu" czyli zagrajmy na dzwonkach

"OAE" czyli wspólne śpiewanie na zasadzie echa

Piosenka “OAE”, zbudowana na zasadzie powtarzania, idealnie sprawdzi się jako piosenka, którą bez nauki tekstu można zaśpiewać razem z dziadkami. Jeśli gracie na ukulele, możecie również podzielić wszystkich na różne grupy np. babcia / dziadek / dzieci i wybierać za każdym razem grupę, która ma powtórzyć daną frazę – wskazówką jest ukulele, tak jak w filmiku poniżej.

Skoro karnawał, to zaprośmy Dziadków do wspólnego tańca:
Zabawa muzyczno-ruchowa "Tańczymy dziś walca"

Pozornie prosta, bo któż by nie umiał zatańczyć walczyka. Gdy jednak dodamy zasadę, że gdy słyszymy dźwięki niskie tańczymy na piętach, a przy wysokich – na palcach – robi się zabawnie. Zabawę warto wprowadzić wcześniej na zajęciach po to, by to dzieci mogły w pewnym sensie “prowadzić” swoich dziadków.  Zasady możemy utrudniać np. dźwięki niskie – tańczymy kucając, dźwięki wysokie – podnosząc ręce do góry lub tańcząc na paluszkach jak baletnica. Zabawę można wykorzystać też przy innych okazjach i np. robić masażyk na plecach, zawsze zgodnie z zasadą – dźwięki niskie – masujemy nisko, wysokie – wysoko, albo dźwięki niskie – piąstkami, wysokie – palcami. Jeśli te wersje Wam się znudzą, możecie wykorzystać zabawę do “tańca kredek” i ustalić, że np. dźwięki wysokie – tańczy żółta, a niskie – niebieska. Kredki można zastąpić dowolnym przedmiotem, np. klockami.  Jak zawsze, w tworzeniu wariantów ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia.

"Na dnie serduszka" czyli finałowe życzenia

Posłuchaj fantastycznej zabawy, idealnej na Dzień Bałwanka (18.01). Gesty znajdziesz na muzykatych fb i ig w zakładkach filmiki.