❄️ Martwisz się, że Twoje dziecko za dużo aktywności wykonuje przed ekranem!?

❄️ Nie masz już pomysłów na to, jak kreatywnie i wartościowo zagospodarować kolejne długie popołudnie lub wieczór!?

❄️ Jesteś nauczycielem i zastanawiasz się nad tym, jak urozmaicić zdalne nauczanie lub zajęcia stacjonarne?

Co to za pomysł i skąd się wziął?

Kiedy w marcu 2020 zostały zamknięte szkoły i przedszkola, placówki, z którymi współpracowałam poprosiły mnie o przemyślenie tematu zdalnego umuzykalnienia. Świat internetu zaroił się od materiałów wszelkiego rodzaju, ale im nie chodziło o to, żeby zastąpić moje zajęcia, ale spróbować dostosować je do tamtej sytuacji. Pewnego wieczoru, przy przygaszonym świetle, usiadłam do cyfrowej yamahy, na uszy założyłam słuchawki, włączyłam program do nagrywania i spróbowałam poprowadzić lekcję. Na żywo. Bez montowania. Tak, jakby dzieci stały obok mnie, tak jak to robię na co dzień, z zamysłem ogólnym, ale też z dużą dozą improwizacji. Po 20 minutach już odsłuchiwałam…. I… to było naprawdę fajne. Wysłałam szybko mp3 i czekałam na wieści. Po kilku dniach zaczęły spływać pierwsze wiadomości, że dzieci są oczarowane, w osłupieniu słuchają tajemniczego głosu, proszą o jeszcze… W sumie “wyprodukowałam” 15 słuchowych umuzykalnień. Był ruch. Rozśpiewki solmizacyjne. Nauka piosenek, a nawet prace plastyczne do moich improwizacji fortepianowych. Tu możecie je zobaczyć.

Potem powstał MuzyKat. Minęło 6 miesięcy. Otworzyłam firmę. Założyłam sklep internetowy. Bardzo wiele się wydarzyło przez te pół roku. A ja stanęłam po raz kolejny przed widmem zajęć zdalnych. I pomimo tego, że tyle się u mnie zmieniło, postanowiłam nie zmieniać sposobu zajęć. Pozostaję w tym temacie wierna swojej ulubionej formie czyli słuchowiskom, wyznając zasadę, że słuchamy uchem, a nie okiem. Za dużo ostatnio ekranów w naszym i dzieci życiu.

Przed nami piękny zimowo-przedświąteczny czas, ale że będzie dziwny i inny niż dotychczasowe grudnie chyba nie mamy wątpliwości. Nawet jeżeli nie dojdzie do zamknięcia przedszkoli, wiele dzieci będzie odizolowanych w domach. Stąd też mój pomysł, aby z umuzykalniającymi słuchowiskami wyjść na zewnątrz. 

I tak oto zapraszam Was moi drodzy do wspólnej, muzycznej przygody! Zapraszam przedszkola, ale i całe rodziny, które mają ochotę spotykać się ze mną w świecie wyobraźni. Kto nie zna mnie od tej strony, zapraszam do słuchajek, czytanych przez mnie wierszy czy serii #umuzykalnieni

Pora na konkrety...

→ program  jest skierowany do dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych

→ oparty jest na 10 nagraniach mini-słuchowisk umuzykalniająch (około 20 minut każde), w sumie 200 minut nagrań, to prawie jak 3 cd

Są w nich min:
– solmizacyjne rozśpiewki
– aktywności ruchowe
– działania pobudzające wyobraźnię
wyciszanki, elementy relaksacji
– nauka piosenek, przyśpiewek
– kolędowa “jaka to melodia”
i wiele aktywności, których nie ma na muzykatowym youtubie.

 

→ mp3 można, a wręcz trzeba rozsyłać rodzicom, szczególnie dzieci, które pozostają w izolacji

Spis wszystkich audycji:
1.Spacer wiewórki
2.Zima wcale nie jest taka zła
3.Dzyń, dzyń, dzyń
4.W krainie lodu
5.Lepimy bałwanka
6.Tańczyła pod śniegiem
7.Mikołajowo
8.Na lodowisku
9.Jaka to kolęda?
10.Finał

KOSZT PROGRAMU :  89 PLN

Chcesz kupić program? Skontaktuj się z nami: muzykaton@gmail.com

A jak to wygląda.w praktyce? Posłuchajcie krótkich zajawek...